Problemy z seksem dotyczą większej ilości mężczyzn, niż mogłoby się wydawać. Zaburzenia erekcji to coraz częstszy problem, który dotyczy zarówno Panów w starszym wieku, jak i młodych mężczyzn, którzy teoretycznie nie powinni mieć żadnych problemów z potencją. Skąd biorą się takie kłopoty i jak sobie z nimi radzić?

Przyczyny problemów z potencją
Zaburzenia erekcji zdarzają się mężczyznom w każdym wieku, zazwyczaj jest to jednak problem przejściowy, którym nie należy się zbytnio zamartwiać. Szybkie tempo życia, przewlekły stres, zmęczenie, niewystarczająca ilość snu – to powoduje, że mężczyzna może mieć problemy z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji. Oczywiście są również dużo poważniejsze czynniki decydujące o tym, że występując takie problemy np. choroba serca, nadciśnienie, czynniki psychologiczne, przyjmowanie niektórych leków. Niemniej jednak przeważnie chodzi po prostu o niezdrowy tryb życia.

Zmień tryb życia na zdrowszy
Zdrowa dieta bogata w dużo warzyw i owoców, picie dużej ilości wody oraz odpoczynek to klucz do sukcesu. Bardzo często wystarczy zmienić tylko sposób żywienia na zdrowszy i można zaobserwować naprawdę dobre efekty. Jak włączy się do tego również regularną aktywność fizyczną, wówczas można cieszyć się zdrowiem, lepszym samopoczuciem, ale również większą sprawnością seksualną.