Zaburzenia potencji mogą mieć różne podłoże. Niekiedy powód jest błahy, bo dotyczy przemęczenia, stresu albo nadużywania alkoholu czy papierosów. Czasami jednak zaburzenia potencji mogą zwiastować różnego rodzaju choroby.

Jakie choroby mogą objawiać się problemami z potencją?
Zaburzenia potencji to niemożność osiągnięcia lub utrzymania erekcji. W tym wypadku mężczyzna nie jest w stanie odbyć z partnerką satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Niestety czasami problem jest głębszy, niż nam się wydaje i można być przyczyną poważniejszych chorób takich jak cukrzyca, nadciśnienie, nowotwór, choroba tarczycy, stwardnienie rozsiane, choroby nerek. Na zaburzenia potencji duży wpływ na także otyłość, to dlatego tak ważne jest to, żeby odżywiać się zdrowo i dbać o swoją sylwetkę. Poza tym otyłość prowadzi do szeregu innych poważnych chorób takich, jak cukrzyca.

Jak sobie radzić z zaburzeniami erekcji?
Przede wszystkim należy zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie poprzez zmianę nawyków żywieniowych na zdrowsze, a także regularnie uprawianie sportu. Jedząc dużo warzyw i owoców, pijąc dużo wody, a także regularnie uprawiając jakąś aktywność fizyczną, można znacząco poprawić swoje zdrowie, a także sprawność seksualną. Oczywiście, gdy zaburzenia erekcji będą pojawiać się często, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarze.