Chociaż libido to sprawa bardzo indywidualna, prawda jest taka, że jego spadek można bardzo szybko rozpoznać. Jeżeli nie mamy ochoty na seks lub zbliżenia seksualne nie przynoszą nam satysfakcji i zadowolenia, wówczas z pewnością jest coś nie tak. Jak sprawić, by libido było większe? Jakie są przyczyny spadku ochoty na seks?

Powody spadku libido
Zaburzenia erekcji i spadek libido to nie zawsze wina hormonów. Przed tym, jak zdecydujemy się na zażywanie tabletek na potencję, warto poznać przyczynę problemów, aby móc działać skutecznie. Na spadek libido wpływ ma nasz stan psychiczny i fizyczny, a także styl życia, przekonania itp. Niekiedy problemem może być niedosypianie, zmęczenie, stres. W dzisiejszych czasach niezwykle łatwo o takie rzeczy, gdyż żyjemy bardzo szybko i często jesteśmy przemęczeni. Poza tym ochota na seks wymaga intymności, dlatego jeżeli z partnerem nie układa nam się najlepiej, to libido może być niskie. W stałym związku z biegiem czasu libido maleje, dlatego trzeba podtrzymywać zainteresowanie drugiej połówki. Można eksperymentować w łóżku i nawzajem się zaskakiwać.

Jak sobie radzić?
Spadek libido to dość poważny problem, bo w tym wypadku partnerzy mogą się od siebie oddalić i stracić więź. Należy podtrzymywać gorącą atmosferę w związku. Oczywiście kluczowe jest to, aby poznać źródło problemu. Można wspomagać się także tabletkami na potencję bez recepty lub udać się do lekarza. Na libido duży wpływ ma także dieta – zbilansowany jadłospis na pewno pomoże.